Main Menu
User Menu

1. obvod protivzdušné obrany státu [1954-1957]

1st State Air Defense District

     
Název:
Name:
1. obvod protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
1. obvod protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
1. obvod protiletadlové obrany státního území
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1957
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.09.1957 Velitelství protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.09.1957 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1954-24.07.1955 Misík, Jindřich (Generálmajor)
30.09.1955-16.05.1957 Munzar, Rudolf (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-15.06.1955 158. hlásný pluk
01.11.1954-01.11.1955 181. protiletadlový oddíl
01.11.1954-01.11.1955 182. protiletadlový oddíl
01.11.1954-01.11.1955 182. protiletadlový pluk
01.11.1954-01.11.1955 183. protiletadlový oddíl
01.11.1954-01.11.1955 185. protiletadlový oddíl
01.11.1954-01.11.1955 191. těžký protiletadlový oddíl
01.11.1954-01.09.1957 Pomocné velitelské stanoviště 1. obvodu protivzdušné obrany státu
01.11.1954-01.03.1955 Spojovací rota
01.11.1954-01.03.1955 Velitelská baterie
01.03.1955-01.09.1957 Provozní prapor
15.06.1955-01.07.1957 155. radiotechnický pluk
15.06.1955-01.07.1957 158. radiotechnický pluk
01.11.1955-01.06.1957 182. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.06.1957 183. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.06.1957 185. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.06.1957 191. protiletadlový dělostřelecký oddíl

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-01.09.1957 VÚ 5940 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 1755 (1. obvod protiletadlové obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/1-obvod-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48260#421424Verze : 0
MOD
Velitel 1. obvodu PVOS:
01.11.1954-24.07.1955 Misík, Jindřich (generálmajor)
30.09.1955-16.05.1957 Munzar, Rudolf (plukovník)


Zdroj: Dr. Pavel Minařík, CSs "Funkcionáři zodpovídající za rozvoj protivzdušné obrany státu v letech 1945 až 1969"
URL : https://www.valka.cz/1-obvod-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48260#349796Verze : 0