Main Menu
User Menu

2. obvod protivzdušné obrany státu [1954-1957]

2nd State Air Defense District

     
Název:
Name:
2. obvod protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
2. obvod protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
2. obvod protiletadlové obrany státního území
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1957
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.10.1957 Velitelství protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.10.1957 Olomouc

Velitel:
Commander:
01.11.1954-06.05.1955 Kopa, Josef (Plukovník)
06.05.1955-01.10.1957 Kopa, Josef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-15.06.1955 157. hlásný pluk
01.11.1954-01.11.1955 184. protiletadlový pluk
01.11.1954-01.11.1955 188. protiletadlový pluk
01.11.1954-01.10.1957 Automobilní opravna 2. obvodu protivzdušné obrany státu
01.11.1954-01.10.1957 Pomocné velitelské stanoviště 2. obvodu protivzdušné obrany státu
01.11.1954-01.03.1955 Spojovací rota
01.11.1954-01.03.1955 Velitelská baterie
01.03.1955-15.06.1955 156. hlásný pluk
01.03.1955-01.11.1955 187. protiletadlový oddíl
01.03.1955-01.11.1955 189. protiletadlový oddíl
01.03.1955-01.10.1957 Provozní prapor
15.06.1955-01.07.1957 156. radiotechnický pluk
15.06.1955-01.07.1957 157. radiotechnický pluk
01.11.1955-01.06.1957 181. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.06.1957 184. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.06.1957 186. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.06.1957 187. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.06.1957 188. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-01.06.1957 189. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.06.1957 192. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.11.1955-01.11.1955 192. protiletadlový oddíl
01.11.1955-01.06.1957 193. protiletadlový dělostřelecký oddíl
01.06.1957-01.07.1957 78. protiletadlová dělostřelecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
01.11.1954-30.09.1957
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1954-30.09.1957 VÚ 0000 Olomouc
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond (1. obvod protiletadlové obrany státu)
URL : https://www.valka.cz/2-obvod-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48258#421425Verze : 0
MOD
Podřízené součásti a jednotky 2. obvodu protivzdušné obrany státu:


Pomocné velitelské stanoviště 2. obvodu protivzdušné obrany státu (PVOS)


Zřízení: 01.11.1954
Předchůdce: Pomocné velitelské stanoviště 2. obvodu protiletadlové obrany státního území (PLOSÚ)


Dislokace: Olomouc-Hejčín


Zrušení: 30.09.1957




Zdroj: Vojenský historický archiv Praha
www.vojenstvi.cz
URL : https://www.valka.cz/2-obvod-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48258#349777Verze : 0
Velitel 2. obvodu PVOS:
01.11.1954-09.08.1957 Kopa, Josef (generálmajor)


Zdroj: Dr. Pavel Minařík, CSs "Funkcionáři zodpovídající za rozvoj protivzdušné obrany státu v letech 1945 až 1969"
URL : https://www.valka.cz/2-obvod-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48258#349797Verze : 0
Diskuse
01.11.1954 - přejmenovány:
* obvody protiletadlové obrany státního území na obvody protivzdušné obrany státu



Zdroj: www.vojenstvi.cz
Chronologie výstavby
URL : https://www.valka.cz/2-obvod-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48258#384688Verze : 0