Main Menu
User Menu

72. protiletadlová divize [1951-1955]

72nd Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
72. protiletadlová divize
Originální název:
Original Name:
72. protiletadlová divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
72. protiletadlová dělostřelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1951-01.11.1954 Velitelství protiletadlové obrany státního území
01.11.1954-01.11.1955 Velitelství protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.10.1951-01.11.1955 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1951-01.11.1955 Krátký, Rudolf (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1951-01.11.1955
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1951-01.11.1955 160. protiletadlový pluk
01.10.1951-01.11.1955 161. protiletadlový pluk
01.10.1951-01.11.1955 164. protiletadlový pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1951-01.11.1955
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1951-01.11.1955 VÚ 7424 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 01753 (72. protiletadlová divize)
URL : https://www.valka.cz/72-protiletadlova-divize-1951-1955-t48206#421792Verze : 0
MOD