Main Menu
User Menu

72. protiletadlová dělostřelecká divize [1955-1958]

72nd Anti-Aircraft Artillery Division

     
Název:
Name:
72. protiletadlová dělostřelecká divize
Originální název:
Original Name:
72. protiletadlová dělostřelecká divize
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1955
Předchůdce:
Predecessor:
72. protiletadlová divize
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1958
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1955-01.01.1957 Velitelství protivzdušné obrany státu
01.01.1957-15.07.1958 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.11.1955-DD.MM.1956 Praha, kasárny /
DD.MM.1956-15.07.1958 Stará Boleslav, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1955-DD.08.1957 Krátký, Rudolf (Plukovník)
DD.08.1957-15.07.1958 Kopa, Josef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.11.1955-15.07.1958
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1955-15.07.1958 160. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-15.07.1958 161. protiletadlový dělostřelecký pluk
01.11.1955-15.07.1958 164. protiletadlový dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.11.1955-15.07.1958
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.11.1955-DD.MM.1956 VÚ 0000 Praha
DD.MM.1956-15.07.1958 VÚ 0000 Stará Boleslav
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (72. protiletadlová dělostřelecká divize)
URL : https://www.valka.cz/72-protiletadlova-delostrelecka-divize-1955-1958-t48205#421793Verze : 0
MOD