Main Menu
User Menu

182. protiletadlový oddíl [1951-1954]

182nd Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
182. protiletadlový oddíl
Originální název:
Original Name:
182. protiletadlový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký oddíl 182
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
182. protiletadlový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1950-15.12.1950 Velitelství protiletadlového vojska
15.12.1950-01.05.1951 Velitelství protiletadlové obrany státního území
01.05.1951-01.11.1954 1. obvod protiletadlové obrany státního území
01.11.1954-01.11.1955 1. obvod protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.12.1950-01.11.1954 Most, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1950-01.11.1954 , ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.01.1951-01.11.1954 VÚ 0000 Most
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (182. protiletadlový oddíl)
URL : https://www.valka.cz/182-protiletadlovy-oddil-1951-1954-t48166#422958Verze : 1
MOD