Main Menu
User Menu

182. protiletadlový dělostřelecký pluk [1955-1961]

182nd Anti-Aircraft Artillery Regiment

     
Název:
Name:
182. protiletadlový dělostřelecký pluk
Originální název:
Original Name:
182. protiletadlový dělostřelecký pluk
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1955
Předchůdce:
Predecessor:
182. protiletadlový pluk
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1961
Nástupce:
Successor:
182. protiletadlový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1955-01.06.1957 1. obvod protivzdušné obrany státu
01.06.1957-15.08.1958 75. protiletadlová dělostřelecká brigáda
15.08.1958-01.10.1960 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
01.10.1960-01.09.1961 7. armáda protivzdušné obrany státu a letectva
Dislokace:
Deployed:
01.11.1955-01.09.1961 Most, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.11.1955-01.09.1961
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
01.11.1955-01.09.1961
Vyznamenání:
Decorations:
01.11.1955
Poznámka:
Note:
01.11.1955-01.09.1961 VÚ 0000 Most
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (182. dělostřelecký protiletadlový pluk)
URL : https://www.valka.cz/182-protiletadlovy-delostrelecky-pluk-1955-1961-t48165#423208Verze : 1
MOD