Main Menu
User Menu

188. protiletadlový oddíl [1950-1954]

188th Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
188. protiletadlový oddíl
Originální název:
Original Name:
188. protiletadlový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký oddíl 188
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1954
Nástupce:
Successor:
188. protiletadlový pluk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1950-15.12.1950 Velitelství protiletadlového vojska
15.12.1950-15.01.1951 Velitelství protiletadlové obrany státního území
15.01.1951-01.11.1954 2. obvod protiletadlové obrany státního území
Dislokace:
Deployed:
01.12.1950-01.04.1954 Koblov, Koblovské kasárny /
01.04.1954-01.11.1954 Slezská Ostrava, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1950-06.10.1952 Podhorský, Miroslav (Major)
06.10.1952-01.11.1954 Kocha, Ladislav (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.12.1950-01.11.1954 VÚ 8267 Ostrava
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (188. protiletadlový oddíl)
URL : https://www.valka.cz/188-protiletadlovy-oddil-1950-1954-t48138#422960Verze : 4
MOD
Dislokace:
01.12.195-01.04.1954 Ostrava-Koblov, Koblovské kasárny
01.04.1954-01.11.1954 Ostrava-Slezská Ostrava, kasárny
Velitel:
01.12.1950-06.10.1952 Podhorský, Miroslav (major)
06.10.1952-01.11.1954 Kocha, Ladislav (major)

Podřízené jednotky:
- velitelská baterie
- 1. palebná baterie
- 2. palebná baterie
- 3. palebná baterie


Zdroj: "Z historie Žaškovského útvaru"

hotovo - wade
URL : https://www.valka.cz/188-protiletadlovy-oddil-1950-1954-t48138#666786Verze : 2