Main Menu
User Menu

191. protiletadlový oddíl [1951-1955]

191st Anti-Aircraft Division

     
Název:
Name:
191. protiletadlový oddíl
Originální název:
Original Name:
191. protiletadlový oddíl
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1950
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1955
Nástupce:
Successor:
191. protiletadlový dělostřelecký oddíl
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1950-15.12.1950 Velitelství protiletadlového vojska
15.12.1950-01.05.1951 Velitelství protiletadlové obrany státního území
01.05.1951-01.11.1954 1. obvod protiletadlové obrany státního území
01.11.1954-01.11.1955 1. obvod protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
01.12.1950-01.11.1955 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.12.1950-01.11.1955
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Poznámka:
Note:
01.12.1950-01.11.1955 VÚ 0000 Praha
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSLA, fond 00000 (191. protiletadlový oddíl)
URL : https://www.valka.cz/191-protiletadlovy-oddil-1951-1955-t48131#422975Verze : 1
MOD