Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva [1950-1965]

Artillery Command

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1965
Nástupce:
Successor:
Velitelství raketového vojska a dělostřelectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-01.09.1965 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-01.09.1965 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-28.02.1951 Malec, Josef (Divisní generál)
28.02.1951-12.06.1953 Malec, Josef (Sborový generál)
12.06.1953-DD.12.1957 Malec, Josef (Generálplukovník)
DD.12.1957-05.10.1961 Hradil, Jaroslav (Generálmajor)
05.10.1961-DD.11.1963 Hradil, Jaroslav (Generálporučík)
DD.11.1963-01.09.1965 Blatenský, Karel (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
15.09.1950-DD.07.1951 Černý, Jan (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-01.11.1950 Dělostřelecká divise
15.08.1950-01.11.1950 Dělostřelecký oddíl 16
15.08.1950-15.09.1950 Velitelství dělostřelectva 1. oblasti
15.09.1950-01.11.1950 1. dělostřelecká brigáda
15.09.1950-15.07.1958 Velitelství dělostřelectva 1. vojenského okruhu
15.09.1950-15.07.1958 Velitelství dělostřelectva 2. vojenského okruhu
15.09.1950-01.12.1950 Zbrojnice 6
01.11.1950-01.11.1955 33. protitanková brigáda
01.11.1950-09.05.1950 Dělostřelecká divize
01.12.1950-01.12.1951 51. zbrojnice
01.12.1950-01.12.1951 6. zbrojnice
01.10.1951-01.10.1956 32. těžká dělostřelecká brigáda
01.10.1951-01.11.1955 82. protiletadlová divize
01.10.1951-01.11.1955 83. protiletadlová divize
01.12.1951-01.09.1961 51. dělostřelecká základna
01.12.1951-01.09.1965 6. dělostřelecká základna
01.12.1951-01.09.1961 8. dělostřelecká základna
01.10.1953-01.11.1955 101. protiletadlový oddíl
01.10.1953-01.11.1955 102. protiletadlový oddíl
01.10.1953-01.11.1955 103. protiletadlový oddíl
01.10.1953-01.11.1955 104. protiletadlový oddíl
09.05.1955-01.10.1956 5. dělostřelecká divize
01.11.1955-01.10.1956 33. protitanková dělostřelecká brigáda
01.09.1961-01.09.1962 311. technická brigáda
01.09.1961-01.09.1962 321. technická brigáda
01.09.1961-01.09.1965 Vojenský opravárenský závod Moldava nad Bodvou
01.09.1961-01.09.1965 Vojenský opravárenský závod Nováky
15.01.1962-01.09.1962 11. pohyblivá technická základna
01.09.1962-01.09.1965 11. dělostřelecká základna
01.09.1962-01.12.1963 311. těžká dělostřelecká brigáda
01.09.1962-01.12.1963 321. těžká dělostřelecká brigáda
01.09.1962-01.09.1965 41. samostatný dělostřelecký oddíl
01.09.1962-01.09.1965 92. automobilní rota
01.01.1963-01.09.1965 21. dělostřelecká základna
01.01.1963-01.09.1965 31. dělostřelecká základna
01.01.1963-01.09.1965 331. těžká dělostřelecká brigáda
01.09.1963-01.09.1965 51. dělostřelecká základna

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-1950-1965-t48123#420857Verze : 0
MOD