Main Menu
User Menu

Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu [1969-1976]

Department of Air Force and State Air Defense

     
Název:
Name:
Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Hlavní správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1976
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.01.1976 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.01.1976 Praha

Velitel:
Commander:
01.09.1969-08.06.1973 Činčár, Jozef (generálmajor)
08.06.1973-01.10.1974 Remek, Jozef (generálmajor)
01.10.1974-01.01.1976 Remek, Jozef (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.01.1976 10. letecká armáda
01.09.1969-01.01.1976 7. armáda protivzdušné obrany státu
01.09.1969-01.01.1976 Letecký týl
01.09.1969-01.09.1973 Vyšší letecké učiliště
01.09.1969-01.09.1975 Výcvikové středisko specialistů letectva
01.09.1973-01.01.1976 Vysoká vojenská letecká škola
01.09.1974-01.01.1976 3. dopravní letecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Sprava-letectva-a-vojsk-protivzdusne-obrany-statu-1969-1976-t48069#420825Verze : 0
MOD