Main Menu
User Menu

Hlavní správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu [1966-1969]

Main Department of Air Force and State Air Defense

     
Název:
Name:
Hlavní správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Hlavní správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1966
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1969
Nástupce:
Successor:
Správa letectva a vojsk protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1966-01.09.1969 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.11.1966-01.09.1969 Praha, ? /
Velitel:
Commander:
01.11.1966-01.05.1968 Vosáhlo, Josef (Generálplukovník)
01.05.1968-31.07.1969 Štangl, Oldřich (Generálporučík)
31.07.1969-01.09.1969 Činčár, Jozef (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1966-01.09.1969 10. letecká armáda
01.11.1966-01.09.1969 7. armáda protivzdušné obrany státu
01.11.1966-01.09.1969 Letecký týl
01.11.1966-01.09.1969 Vyšší letecké učiliště
15.10.1968-01.09.1969 Výcvikové středisko specialistů letectva

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-sprava-letectva-a-vojsk-protivzdusne-obrany-statu-1966-1969-t48067#420821Verze : 0
MOD