Main Menu
User Menu

Velitelství protivzdušné obrany státu [1954-1957]

State Air Defense Command

     
Název:
Name:
Velitelství protivzdušné obrany státu
Originální název:
Original Name:
Velitelství protivzdušné obrany státu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1954
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství protiletadlové obrany státního území
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1957
Nástupce:
Successor:
Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1954-01.01.1957 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.11.1954-01.01.1957 Praha

Velitel:
Commander:
01.11.1954-01.01.1957
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1954-01.09.1957 1. obvod protivzdušné obrany státu
01.11.1954-01.10.1957 2. obvod protivzdušné obrany státu
01.11.1954-01.03.1955 3. obvod protivzdušné obrany státu
01.11.1954-01.11.1955 71. protiletadlová divize
01.11.1954-01.11.1955 72. protiletadlová divize
01.11.1954-01.03.1955 Spojovací prapor
01.03.1955-01.01.1957 Provozní pluk
01.03.1955-01.01.1957 Velitelský roj
01.03.1955-01.01.1957 Velitelství stíhacího letectva protivzdušné obrany státu
01.03.1955-01.01.1957 Ústřední velitelské stanoviště protivzdušné obrany státu
01.11.1955-01.01.1957 71. protiletadlová dělostřelecká divize
01.11.1955-01.01.1957 72. protiletadlová dělostřelecká divize
01.11.1956-01.01.1957 Výcvikové středisko operátorů radiolokátorů vojsk protivzdušné obrany státu a letectva

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina ČSĽA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48064#420813Verze : 0
MOD
1. března 1955 byla reorganizována PVOS.
Nejvyznačnější změnou u letectva bylo přímé podřízení 3 svazků stíhacího letectva pod společné velení SL PVOS, protiletadlové dělostřelectvo a hlásnou službu. (Ta byla jěště v létě 1955 přejmenována na radiotechnické vojsko).
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48064#175461Verze : 0
Velitelem SL PVOS se stal gen. Hlavatý
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-protivzdusne-obrany-statu-1954-1957-t48064#175463Verze : 0