Main Menu
User Menu

Letecký pluk 41 [1946-1950]

41st Air Regiment

     
Název:
Name:
Letecký pluk 41
Originální název:
Original Name:
Letecký pluk 41
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.05.1950
Nástupce:
Successor:
Letecký zpravodajský pluk 47
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1946-01.08.1947 Velitelství letectva 1. oblasti
01.08.1947-06.03.1948 I. letecký sbor
06.03.1948-01.07.1948 II. letecký sbor
01.07.1948-15.02.1949 2. letecká divise
15.02.1949-14.03.1949 III. letecký sbor
14.03.1949-01.05.1950 Velitelství letectva
Dislokace:
Deployed:
01.01.1946-DD.06.1949 Milovice, letiště /
DD.06.1949-01.05.1950 Havlíčkův Brod, letiště /
Velitel:
Commander:
DD.09.1948-12.10.1948 Vosáhlo, Josef (Štábní kapitán)
12.10.1948-31.01.1949 Vosáhlo, Josef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
03.03.1948-30.04.1950 Letecký pluk T. G. Masaryka
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.01.1946-DD.06.1949 VÚ 8949 Boží Dar
00.06.1949-30.09.1949 VÚ 8949 Havlíčkův Brod
01.10.1949-30.04.1950 VÚ 8863 Havlíčkův Brod
Zdroje:
Sources:
Původní příspěvek Stanislava Vystavěla
Vojenský ústřední archiv Praha, skupina poválečná, fond (Letecký pluk 41), www.vojenstvi.cz ISSN 1802-1514
URL CZ: https://www.valka.cz/Letecky-pluk-41-1946-1950-t48006#420986Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/41st-Air-Regiment-t48006#420986Version : 0
MOD