Main Menu
User Menu

7. mechanizovaná brigáda [1995- ]

7th Mechanized Brigade

     
Název:
Name:
7. mechanizovaná brigáda
Originální název:
Original Name:
7. mechanizovaná brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1995
Předchůdce:
Predecessor:
3. mechanizovaná divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1995-30.09.1997 2. armádní sbor
01.10.1997-30.01.2001 Velitelství pozemního vojska
31.01.2001-30.06.2003 1. mechanizovaná divize
01.07.2003-30.11.2003 Velitelství pozemních sil
01.12.2003-30.06.2013 Velitelství společných sil
01.07.2013-DD.MM.RRRR Velitelství pozemních sil
Dislokace:
Deployed:
01.01.1995-31.03.2004 Kroměříž, ?
01.04.2004-DD.MM.RRRR Hranice, Kasárna divizního generála Otakara Zahálky
Velitel:
Commander:
01.01.1995-DD.08.1997 Fedorko, Jozef (Generálmajor)
DD.MM.1997-DD.MM.2001 Zbořil, Ivo ( )
01.10.2001-DD.04.2003 Kutný, Imrich (Plukovník)
DD.06.2003-DD.MM.2008 Kaleta, Štefan ( )
01.03.2008-31.03.2011 Střecha, Ivo ( )
01.04.2011-30.11.2015 Kopecký, Josef (Plukovník)
01.12.2015-31.12.2017 Lipka, Pavel (Plukovník)
01.01.2018-DD.MM.RRRR David, Jiří (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1995-DD.MM.RRRR , ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR , ( )
01.10.1996-DD.MM.1998 Gurník, Ján ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR , ( )
DD.MM.2005-DD.MM.2008 Střecha, Ivo ( )
DD.MM.2008-30.09.2008 , ( )
01.10.2008-DD.MM.2010 Genser, Antonín ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Gazda, Ctirad (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1995-30.06.2004 7. prapor logistiky
01.01.1995-30.11.2003 7. průzkumný prapor
01.01.1995-30.11.2003 7. spojovací prapor
01.01.1995-DD.MM.1997 7. ženijní prapor
01.01.1995-DD.MM.RRRR 71. mechanizovaný prapor
01.01.1995-DD.MM.1997 72. výcvikové středisko
01.01.1995-30.11.2003 73. mechanizovaný prapor
01.01.1995-31.12.1997 74. výcvikové středisko
01.01.1995-30.11.2003 76. dělostřelecký oddíl
01.07.1997-31.12.1999 72. mechanizovaný prapor
DD.MM.1997-DD.MM.RRRR 7. ženijní prapor
01.01.1998-31.12.1999 74. mechanizovaný prapor
01.01.2000-DD.MM.RRRR 72. mechanizovaný prapor
01.12.2003-31.12.2004 73. smíšený mechanizovaný prapor
01.01.2005-DD.MM.RRRR 73. tankový prapor
01.10.2008-DD.MM.RRRR 74. lehký motorizovaný prapor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 7. protiletadlový oddíl
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 7. rota chemické ochrany

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
08.05.1999-DD.MM.RRRR Dukelská
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.7mechanizovanabrigada.army.cz
www.army.cz
www.vojenstvi.cz

URL : https://www.valka.cz/7-mechanizovana-brigada-1995-t47382#333945Verze : 2
MOD
7. mechanizovaná brigáda vznikla 1.1.1995 v posádke Kroměříž reorganizáciou z 3. mechanizovanej divízie [1992 - 1994]. 24.10.1998 obdržala brigáda z rúk prezidenta ČR bojovú zástavu. V roku 1999 obdržala brigáda stuhu mesta Rychnov nad Kněžnou za pomoc pri povodniach v roku 19998 a stuhu mesta Kroměříž za splnenie úloh misie SFOR v Bosne a Hercegovine. 28.10.1999 pri príležitosti vzniku ČSR obdržala brigáda stuhu prezidenta Českej republiky a Čestný názov "DUKELSKÁ". Od 1.12.2003 je brigáda súčasťou Společných sil. K 1.4.2004 bola brigáda reorganizovaná a redislokovaná do posádky Hranice.


Zdroj: www.army.cz
URL : https://www.valka.cz/7-mechanizovana-brigada-1995-t47382#226799Verze : 0
MOD