Main Menu
User Menu

Persia And Iraq Command

Persia And Iraq Command - zväz zabezpečujúci obranu Iraku a Iránu počas Druhej svetovej vojny.


Zväz vznikol 15.09.1942 z Persian and Iraq Force s veliteľstvom v Bagdade. Zväz sa ďalej delil na:
North Iraq Area
South Iraq Area
Persia Area
- Kermanshah Sub-Area
- Ahwaz Sub-Area
- Abadan Sub-Area
Zväz zanikol v marci 1946.


Velitelia:
Commander-in-Chief:
15.09.1942 Gen. Sir Henry Maitland Wilson
18.02.1943 Lt-Gen. Sir Henry Royds Pownall
18.02.1944 Maj-Gen. Sir Arthur Francis Smith (do marca 1946)



Organizačná štruktúra 15.09.1942 (pri transformácii z Persian and Iraq Force):
10th Indian Motor Brigade
5th Indian Division
6th Indian Division
8th Indian Division
31st Indian Armoured Division
5th Division (UK)


Zdroj:
www.regiments.org
http://orbat.com/site/uk_orbats/files/6/42-09-15PAIFORCE(version3).pdf
URL : https://www.valka.cz/Persia-And-Iraq-Command-t47115#184274Verze : 0
MOD
Znak zväzu v rokoch 1942-1946. Znak bol údajne navrhnutý na základe prezývky prvého veliteľa - Gen. Wilsona, prezývaného "Jumbo".
Persia And Iraq Command - Znak zväzu (www.regiments.org)

Znak zväzu (www.regiments.org)
URL : https://www.valka.cz/Persia-And-Iraq-Command-t47115#184275Verze : 0
MOD