Main Menu
User Menu

Ladožská válečná flotila [1941-1944] - 2. formování

Ladoga Naval Flotilla - 2nd forming

Ladožská vojnová flotila - 2. formovanie

Ладожская военная флотилия (ЛВФл) - II. формирование

     
Název:
Name:
Ladožská válečná flotila - 2. formování
Originální název:
Original Name:
Краснознамённая Ладожская военная флотилия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.06.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.11.1944
Nástupce:
Successor:
rozformovaná
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
25.06.1941-27.08.1941 Vladimirovka, ? /
27.08.1941-08.09.1941 Šlisselburg, ? /
08.09.1941-DD.MM.RRRR Novaja Ladoga, ? /

Velitel:
Commander:
25.06.1941-30.06.1941 Baranovskij, Vladimir Pavlovič1) (Kapitan 2-go ranga / Капитан 2-го ранга)
30.06.1941-10.07.1941 Zemljaničenko, Sergej Vasilievič1) (Kapitan 2-go ranga / Капитан 2-го ранга)
10.07.1941-25.07.1941 Trajnin, Pavel Alexejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
25.07.1941-10.08.1941 Bogolepov, Viktor Platonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
10.08.1941-16.09.1941 Chorošchin, Boris Vladimirovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
16.09.1941-20.10.1941 Chorošchin, Boris Vladimirovič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
20.10.1941-22.01.1944 Čerokov, Viktor Sergejevič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
22.01.1944-04.11.1944 Čerokov, Viktor Sergejevič (Kontr-admiral / Контр-адмирал)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
25.06.1941-21.07.1941 Salagin, Jakov Tichonovič (Kapitan-lejtěnant / Капитан-лейтенант)
21.07.1941-06.10.1941 Bogolepov, Viktor Platonovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
06.10.1941-07.01.1943 Kudrjavcev, Sergej Valentinovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
07.01.1943-30.01.1944 Alexandrov, Alexandr Petrovič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
01.02.1944-11.04.1944 Ševcov, Pjotr Vasilievič (Kapitan 2-go ranga / Капитан 2-го ранга)
11.04.1944-28.10.1944 Kručjonych, Arkadij Vasilievič (Kapitan 1-go ranga / Капитан 1-го ранга)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1941-DD.MM.RRRR Osinovecká námořní základna

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
02.07.1944 Rad červenej zástavy
Poznámka:
Note:
1) dočasne poverený velením
Zdroje:
Sources:
Skrickij, N.: Flagmany Pobedy. Komandujuščie flotami i flotiljami v gody Velikoj Otečestvennoj vojny 1941-1945, Centrpoligraf 2012 (Николай Скрицкий: Флагманы Победы. Командующие флотами и флотилиями в годы Великой Отечественной войны 1941–1945, Центрполиграф 2012))
pamyat-naroda.ru
URL : https://www.valka.cz/Ladozska-valecna-flotila-1941-1944-2-formovani-t47041#636749Verze : 0
MOD