Main Menu
User Menu

Zázrivá

okr. Dolný Kubín

     
Název:
Name:
Zázrivá
Originální název:
Original Name:
Zázrivá
Další názvy:
Other Names:
Zazrywa (1556), Zazdrywa (1564), Zazrywa, Zaschriwa (1786); maďarsky Zázriva
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Dolný Kubín
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°16'29.30"N 19°09'11.22"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1556
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Ruiny kostola postaveného v roku 1796
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
Obec obdržala Rád Červenej hviezdy a Pamätnú medailu SNP.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; https://obeczazriva.sk/
URL : https://www.valka.cz/Zazriva-t46863#518455Verze : 0
MOD
Zázrivá
(okr. Dolný Kubín)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Dolný Kubín.


Sčítání lidu v roce 1930: 3 305 obyvatel (všichni národnosti československé).


Posádka byla ustanovena v dubnu 1920. Zrušena v září 1920.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
rota Horského praporu 5.


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Zazriva-t46863#183298Verze : 0