Main Menu
User Menu

Přehled hlav státu Somálska

Prezidenti:


01.06.1960-10.06.1967 - Aden Abdulláh Osmán Dár
10.06.1967-15.10.1969 - Abdirašid Alí Šermarke
23.10.1969-26.01.1991 - Mohamed Siad Barré
26.01.1991-27.08.2000 Alí Mahdí Mohamed*
27.08.2000-14.10.2004 - Abdiqassim Salad Hassan
14.10.2004-dosud - Abdullahi Jusuf Ahmed




*de facto pouze do r. 1995, poté de facto hlavami státu:


xx.xx.1995-2.8.1996 - Mohamed Farah Aidíd
4.8.1996-xx.xx.1998 - Husajn Mohamed Farah
1998-2000 - interregnum






(upravil RoBoT)
URL : https://www.valka.cz/Prehled-hlav-statu-Somalska-t46640#182520Verze : 0