Main Menu
User Menu

27. armáda [1941-1941]

27th Army / 27-я aрмия

     
Název:
Name:
27. armáda
Originální název:
Original Name:
27-я aрмия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.04.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.12.1941
Nástupce:
Successor:
4. úderná armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.04.1941-18.06.1941 Pobaltský zvláštní vojenský okruh
18.06.1941-25.12.1941 Severozápadní front
Dislokace:
Deployed:
23.04.1941-18.06.1941 Riga, ? /
18.06.1941-25.12.1941 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
23.04.1941-25.12.1941 Berzarin, Nikolaj Erastovič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.04.1941-DD.07.1941 Bolozněv, Vasilij Vasiljevič (plukovník)
DD.07.1941-DD.10.1941 Jermoškevič, Pavel Sergejevič (generálmajor)
DD.10.1941-25.12.1941 Romanov, Fjodor Nikolajevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.04.1941-01.07.1941 22. střelecký sbor
01.07.1941-10.07.1941 5. výsadkový sbor
10.07.1941-05.09.1941 21. mechanizovaný sbor
10.07.1941-17.07.1941 29. střelecký sbor
25.08.1941-01.10.1941 185. střelecká divize
DD.09.1941-DD.09.1941 5. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
Komandarmy. Vělikaja Otěčestvěnnaja. Moskva, Kučkovo pole 2005.
URL : https://www.valka.cz/27-armada-1941-1941-t45743#516053Verze : 2
MOD