Main Menu
User Menu

31. armáda [1941-1945]

31st Army / 31-я армия

     
Název:
Name:
31. armáda
Originální název:
Original Name:
31-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
21.10.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.07.1945
Nástupce:
Successor:
Lvovský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
21.10.1941-DD.07.1942 Kalininský vojenský okruh
DD.07.1942-DD.04.1944 Západní front
DD.04.1944-DD.04.1945 3. běloruský front
DD.04.1945-DD.04.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.04.1945-DD.06.1945 1. ukrajinský front
DD.06.1945-DD.06.1945 Střední skupina vojsk
DD.06.1945-09.07.1945 Lvovský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
21.10.1941-DD.07.1944 východoevropské válčiště
DD.07.1944-DD.06.1945 středoevropské válčiště
DD.06.1945-09.07.1945 Lvov, ? /

Velitel:
Commander:
DD.10.1941-DD.03.1942 Juškevič, Vasilij Aleksandrovič ( )
DD.03.1942-DD.04.1942 Vostruchov, Vladimir Ivanovič ( )
DD.04.1942-DD.02.1943 Polenov, Vitalij Sergejevič ( )
DD.02.1943-DD.05.1944 Gluzdovskij, Vladimir Aleksejevič ( )
DD.05.1944-14.07.1944 Glagolev, Vasilij Vasiljevič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
15.07.1944-DD.12.1944 Glagolev, Vasilij Vasiljevič (Geněral-polkovnik / Генерал-полковник )
DD.12.1944-DD.07.1945 Šafranov, Pjotr Grigorjevič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.05.1941-01.03.1943 885. smíšený letecký pluk
DD.10.1941-DD.10.1941 5. střelecká divize
28.11.1941-10.03.1942 250. střelecká divize
DD.12.1941-DD.05.1942 5. střelecká divize
01.10.1942-01.12.1942 354. střelecká divize
DD.10.1942-05.10.1942 5. střelecká divize
01.11.1942-01.02.1943 139. střelecká divize
01.11.1942-30.11.1942 32. tanková brigáda
01.01.1943-01.02.1943 20. tanková brigáda
01.04.1943-01.09.1943 82. střelecká divize
09.05.1943-DD.MM.RRRR 36. střelecký sbor
DD.10.1943-DD.11.1943 2. gardový tankový sbor
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 348. střelecká divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 429. samostatná armádní spojovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/31-armada-1941-1945-t45732#522021Verze : 1
MOD