Main Menu
User Menu

68. armáda [1943-1943]

68th Army / 68-я армия

     
Název:
Name:
68. armáda
Originální název:
Original Name:
68-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
57. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
05.11.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1943-02.02.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
03.02.1943-DD.03.1943 Zvláštní skupina generálplukovníka Chozina
DD.03.1943-DD.05.1943 Severozápadní front
DD.05.1943-DD.07.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.07.1943-05.11.1943 Západní front
Dislokace:
Deployed:
01.02.1943-05.11.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
01.02.1943-DD.03.1943 Tolbuchin, Fedor Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.03.1943-05.11.1943 Žuravljov, Jevegenij Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.02.1943-10.05.1943 10. gardová výsadková divize
18.02.1943-21.07.1943 1. gardová výsadková divize
DD.02.1943-24.04.1943 8. gardová výsadková divize
12.06.1943-01.09.1943 199. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
https://goo.gl/GDyIiW
URL : https://www.valka.cz/68-armada-1943-1943-t45697#290262Verze : 0
MOD