Main Menu
User Menu

67. armáda [1943-1945]

67th Army / 67-я армия

     
Název:
Name:
67. armáda
Originální název:
Original Name:
67-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.12.1943
Předchůdce:
Predecessor:
55. armáda
Datum zániku:
Disbanded:
02.08.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.12.1943-09.07.1945 Leningradský front
09.07.1945-02.08.1945 Leningradský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
25.12.1943-09.07.1945 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
DD.12.1943-DD.03.1944 Sviridov, Vladimir Petrovič ( )
DD.03.1944-DD.02.1945 Romanovskij, Vladimir Zacharovič ( )
DD.02.1945-DD.03.1945 Roginskij, Sergej Vasiljevič ( )
DD.03.1945-02.08.1945 Simoňak, Nikolaj Pavlovič ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.12.1943-DD.01.1944 118. střelecký sbor
25.12.1943-DD.MM.RRRR 435. samostatná armádní spojovací letka
DD.01.1944-DD.02.1944 117. střelecký sbor
01.03.1944-31.03.1944 7. střelecký sbor
DD.06.1944-DD.09.1944 116. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
eskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/67-armada-1943-1945-t45696#290263Verze : 1
MOD