Main Menu
User Menu

63. armáda [1943-1944]

63rd Army / 63-я армия

     
Název:
Name:
63. armáda
Originální název:
Original Name:
63-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.04.1943
Předchůdce:
Predecessor:
2. záložní armáda
Datum zániku:
Disbanded:
18.02.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.04.1943-DD.04.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.04.1943-DD.10.1943 Brjanský front
DD.10.1943-18.02.1944 Běloruský front
Dislokace:
Deployed:
27.04.1943-18.02.1944 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
27.04.1943-DD.05.1943 Morozov, Vasilij Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
DD.05.1943-18.02.1944 Kolpakči, Vladimir Jakovlevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1943-01.06.1943 380. střelecká divize
25.06.1943-18.02.1944 35. střelecký sbor
DD.06.1943-DD.07.1943 5. střelecká divize
06.07.1943-18.02.1944 590. samostatná armádní spojovací letka
DD.MM.1943-DD.MM.RRRR 57. samostatná pozorovací letka

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/63-armada-1943-1944-t45690#290416Verze : 0
MOD