Main Menu
User Menu

63. armáda [1942-1942]

63rd Army / 63-я армия

     
Název:
Name:
63. armáda
Originální název:
Original Name:
63-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
5. záložní armáda
Datum zániku:
Disbanded:
04.11.1942
Nástupce:
Successor:
1. gardová armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.07.1942-DD.07.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.07.1942-DD.09.1942 Jihovýchodní front
DD.09.1942-DD.01.1943 Stalingradský front
DD.01.1943-24.10.1942 Donský front
25.10.1942-04.11.1942 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
10.07.1942-04.11.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
10.07.1942-04.11.1942 Kuzněcov, Vasilij Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.07.1942-DD.10.1942 14. gardová střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003.
URL : https://www.valka.cz/63-armada-1942-1942-t45689#290414Verze : 0
MOD