Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 6 [1929-1938]

1st Squadron of the 6th Air Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 6
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1929
Předchůdce:
Predecessor:
II. peruť leteckého pluku 1
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 606
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1929-24.09.1938 Letecký pluk 6
Dislokace:
Deployed:
15.09.1929-11.04.1934 Milovice, letiště /
11.04.1934-24.09.1938 Kbely, letiště /

Velitel:
Commander:
15.09.1929-03.10.1929 Topič, Jaroslav (štábní kapitán letectva)
03.10.1929-18.11.1929 Vicherek, Alois (major letectva)
18.11.1929-00.07.1930 Vicherek, Alois (podplukovník letectva)
00.07.1930-00.10.1930 Vaníček, Karel (major letectva)
00.10.1930-01.11.1930 Vicherek, Alois (podplukovník letectva)
01.11.1930-15.10.1931 Klepš, František (major letectva)
15.10.1931-19.07.1932
19.07.1932-01.02.1933 Klepš, František (major letectva)
01.02.1933-13.05.1933
13.05.1933-30.09.1934 Nosek, Vladimír (major letectva)
30.09.1934-22.07.1936 Mareš, Karel (major letectva)
22.07.1936-25.03.1937 Lanský, Vladimír (major letectva)
25.03.1937-03.06.1937
03.06.1937-14.09.1937 Lanský, Vladimír (major letectva
14.09.1937-00.02.1938 Budín, Ludvík (podplukovník letectva)
00.02.1938-00.04.1938
00.04.1938-24.09.1938 Budín, Ludvík (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.09.1929-25.09.1938 Letka 71
15.09.1929-25.09.1938 Letka 72
15.09.1929-01.10.1931 Letka 81
01.10.1930-01.10.1931 Letka 82

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 6
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-6-1929-1938-t45605#378718Verze : 2
MOD