Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 4 [1938-1938]

1st Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1938
Předchůdce:
Predecessor:
II. peruť leteckého pluku 4
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 604
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1938-24.09.1938 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.01.1938-13.01.1938 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
13.01.1938-24.09.1938 Kbely, Kasárny Tomáše Garrigue Masaryka
Velitel:
Commander:
01.01.1938-00.02.1938 Hamšík, Josef (podplukovník letectva)
00.02.1938-00.04.1938 Sojček, Karol (štábní kapitán letectva)
00.04.1938-24.09.1938 Hamšík, Josef (podplukovník letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1938-24.09.1938 Letka 40
01.01.1938-24.09.1938 Letka 41
01.01.1938-24.09.1938 Letka 42

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-4-1938-1938-t45603#378711Verze : 3
MOD