Main Menu
User Menu

I. peruť leteckého pluku 4 [1930-1934]

1st Squadron of the 4th Air Regiment

     
Název:
Name:
I. peruť leteckého pluku 4
Originální název:
Original Name:
I. peruť leteckého pluku 4
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1930
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1934
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1930-30.08.1934 Letecký pluk 4
Dislokace:
Deployed:
01.10.1930-30.08.1934 Hradec Králové, Kasárny generála Čečka /
Velitel:
Commander:
01.10.1930-31.08.1932 Charousek, Vladimír (major letectva)
31.08.1932-13.04.1933 Tomšovský, František (major letectva)
13.04.1933-30.06.1933 Jiroušek, Václav (štábní kapitán letectva)
30.06.1933-15.10.1933 Jiroušek, Václav (major letectva)
15.10.1933-16.11.1933 Goldberger, Robert (štábní kapitán letectva)
16.11.1933-30.08.1934 Kapras, Václav (major letectva)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1930-14.08.1934 Letka 14
01.10.1931-24.08.1934 Letka 15

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Letecký pluk 4
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/I-perut-leteckeho-pluku-4-1930-1934-t45601#378712Verze : 1
MOD