Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 71 [1941-1944]

Patrol Squadron 71 / VP-71

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 71
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 71
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 51
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 71
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1941-17.12.1941 Hlídkové křídlo 7
17.12.1941-01.04.1942 Hlídkové křídlo 8
01.04.1942-01.05.1942 Hlídkové křídlo 2
01.05.1942-20.07.1942 Hlídkové křídlo 1
20.07.1942-01.11.1942 Hlídkové křídlo 2
01.11.1942-06.02.1943 Letecké křídlo floty 2
06.02.1943-29.03.1943 Letecké křídlo floty 1
29.03.1943-27.06.1943 Letecké křídlo floty 2
27.06.1943-06.03.1944 Letecké křídlo floty 1
06.03.1944-24.03.1944 Letecké křídlo floty 2
24.03.1944-28.08.1944 Letecké křídlo floty 14
28.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.07.1941-17.12.1941 New York, NAS New York
17.12.1941-01.04.1942 Alameda, NAS Alameda
01.04.1942-24.03.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
24.03.1944-28.08.1944 Coronado, NAS San Diego
28.08.1944-01.10.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.07.1941-DD.08.1942 Mullins, William J. (Lieutenant Commander)
DD.08.1942-01.04.1943 Sears, Harry E. (Lieutenant Commander)
01.04.1943-25.04.1944 Harper, Cecil K. (Lieutenant Commander)
25.04.1944-01.10.1944 Gillette, Norman C. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.07.1941-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-3 Catalina
DD.12.1941-01.10.1944 Consolidated PBY-5 Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-71-1941-1944-t45496#593706Verze : 2
MOD