Main Menu
User Menu

Rapovce

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Rapovce
Originální název:
Original Name:
Rapovce
Další názvy:
Other Names:
Kop (1312), Roph (1327), Rapowecz (1773), Rapovce (1920); maďarsky Rapp


osada Demečer: (1512) Dewecher
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°16'23.7"N 19°40'52.86"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1312
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Zrúcanina kostola barokového z roku 1764
Fara, pôvodne kúria, klasicistická z roku 1768
Kúria klasicistická z roku 1821
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V rokoch 1938-1944 bola obec pripojená k Maďarsku.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.rapovce.eu
URL : https://www.valka.cz/Rapovce-t45121#428770Verze : 0
MOD
Rapovce (Rapp)
(okr. Lučenec)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Lučenec.


Sčítání lidu v roce 1930: 696 obyvatel (z toho 107 osob národnosti cikánské, 115 osob národnosti československé a 470 osob národnosti maďarské).


Posádka byla ustanovena v lednu 1921. Zrušena v prosinci 1921.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
II. prapor Pěšího pluku 18


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Rapovce-t45121#176439Verze : 0