Main Menu
User Menu

Ostrov

okr. Karlovy Vary

     
Název:
Name:
Ostrov
Originální název:
Original Name:
Ostrov
Další názvy:
Other Names:
Schlackenwerth
Ostrov nad Ohří
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Karlovy Vary
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°18'27.00"N 12°56'52.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Arnoldov
Dolní Źďár
Hanušov
Hluboký
Horní Žďár
Kfely
Květnová
Liticov
Maroltov
Mořičov
Ostrov
Vykmanov
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/ZDUav
URL : https://www.valka.cz/Ostrov-t45094#484229Verze : 0
MOD
Ostrov (Schlackenwerth)
(okr. Karlovy Vary)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Karlovy Vary.


Sčítání lidu v roce 1930: 2 958 obyvatel (z toho 191 osob národnosti československé a 2 721 osob národnosti německé).

Posádka byla ustanovena v dubnu 1938.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
rota Hraničářského praporu 5


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Ostrov-t45094#176410Verze : 0