Main Menu
User Menu

Plavecké Podhradie

okr. Malacky

     
Název:
Name:
PLavecké Podhradie
Originální název:
Original Name:
Plavecké Podhradie
Další názvy:
Other Names:
Detreh, Dethruh, Detrvh (1247), Plosenstein (1394), Blasenstein (1396), Plawcz (1420), Detrehkw (1437), Plozsten (1469), Plaweska Podhradia (1786), Plawecký Podhradí (1808), Plavecký Podhrad (1920), Plavecké Podhradie (1927); maďarsky Detrekőváralja; nemecky Blasenstein, Plasenstein
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Malacky
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°29'09.98"N 17°15'24.44"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1247
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Plavecký hrad z polovice 13. storočia, od 2. polovice 16. storočia do polovice 17. storočia; v rokoch 1705-06 poškodený, po roku 1707 opustený a postupne sa menil na zrúcaniny, zachované časti horného hradu sú veža a zvyšky paláca, z renesančného dolného hradu veľké delové bašty
- Kostol rímsko-katolícky pôvodne gotický zo zrúcanín v roku 1845 znovu postavený so staršou (nadstavenou) vežou;
- Kaštieľ v obci renesančný zo 17. storočia štvorkrídlový so štyrmi nárožnými vežami a nádvorím
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.ppodhradie.sk ; www.crwflags.com/fotw/flags/sk-ma-pp.html
URL : https://www.valka.cz/Plavecke-Podhradie-t45087#509610Verze : 0
MOD
Plavecké Podhradie
(okr. Malacky)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Malacky.


Sčítání lidu v roce 1930: 925 obyvatel (z toho 813 osob národnosti československé, 5 osob národnosti maďarské, 87 osob národnosti německé, 2 osoby národnosti ruské a 2 osoby národnosti maďarské).


Posádka byla ustanovena v lednu 1930.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
velitelství Výcvikového tábora Plavecké Podhradie (od ledna 1930),
I. oddíl Dělostřeleckého pluku 9 (od července 1936)
III. oddíl Dělostřeleckého pluku 15 (od ledna 1938),


Jednotky byly ubytovány v barákovém táboře.


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Plavecke-Podhradie-t45087#176401Verze : 0