Main Menu
User Menu

32. armáda [1941-1941]

32nd Army

32-я армия (32 А) - I. формирование

     
Název:
Name:
32. armáda
Originální název:
Original Name:
32-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.07.1941
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
13.10.1941
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.07.1941-30.07.1941 Moskovský vojenský okruh
30.07.1941-06.10.1941 Záložní front
06.10.1941-13.10.1941 Západní front
Dislokace:
Deployed:
13.07.1941-13.10.1941 východoevropské válčiště, ?

Velitel:
Commander:
18.07.1941-23.08.1941 Klykov, Nikolaj Kuzmič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
23.08.1941-21.09.1941 Feďuninskij, Ivan Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
21.09.1941-13.10.1941 Višněvskij, Sergej Vladimirovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
13.07.1941-27.09.1941 Kuzovkov, Ivan Alexandrovič (Polkovnik / Полковник)
27.09.1941-12.10.1941 Bušmanov, Nikolaj Stepanovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
30.07.1941-26.09.1941 8. domobranecká střelecká divize Krasnopresněnské oblasti
31.07.1941-01.09.1941 18. moskevská střelecká domobranecká divize
26.09.1941-12.10.1941 8. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003
Fronty, floty, armii, flotilii pěrioda Vělikoj Otěčestvěnnoj vojny 1941-1945 gg. Spravočnik. Red. A. A. Kolťukov. Moskva, Kučkovo pole 2003
Ivlev, I.I.: Vsje obščevojskovyje armii SSSR i Rossiji 1929-2021, Litres, Samizdat 2021 (Ивлев И. И.: Все общевойсковые армии СССР и России в 1929-2021 гг. ЛитРес: Самиздат, 2021)
URL : https://www.valka.cz/32-armada-1941-1941-t44842#292855Verze : 0
MOD