Main Menu
User Menu

10. průlomový dělostřelecký sbor [1944-1949]

10th Artillery Breakthrough Corps / 10-й артиллерийский корпус прорыва

     
Název:
Name:
10. průlomový dělostřelecký sbor
Originální název:
Original Name:
10-й артиллерийский корпус прорыва
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.09.1944
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
06.05.1946
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.09.1944-01.01.1945 Hlavní stan nejvyššího velení
01.01.1945-10.06.1945 1. ukrajinský front
10.06.1945-06.05.1946 Severní skupina vojsk
Dislokace:
Deployed:
20.09.1944-DD.06.1945 východoevropské válčiště
DD.06.1945-DD.06.1945 přesun
DD.06.1945-06.05.1946 Hlohov, ? /

Velitel:
Commander:
20.09.1944-18.11.1944 Kožuchov, Leonid Justinovič (generálmajor dělostřelectva)
18.11.1944-14.11.1945 Kožuchov, Leonid Justinovič (generálporučík dělostřelectva)
14.11.1945-06.05.1946 Korolkov, Pavel Michajlovič (generálporučík dělostřelectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1945-06.05.1946 Slezský průlomový dělostřelecký sbor
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatojevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
URL : https://www.valka.cz/10-prulomovy-delostrelecky-sbor-1944-1949-t44681#553934Verze : 4
MOD