Main Menu
User Menu

57. zvláštní střelecký sbor [1937-1939]

57th Special Rifle Corps / 57-й особый стрелковый корпус

     
Název:
Name:
57. zvláštní střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
57-й особый стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.09.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
17.07.1939
Nástupce:
Successor:
1. armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.09.1937-05.07.1939 Lidový komisariát obrany
05.07.1939-17.07.1939 Zabajkalská frontová skupina
Dislokace:
Deployed:
04.09.1937-17.07.1939 Undurchan
Velitel:
Commander:
04.09.1937-22.02.1938 Koněv, Ivan Stěpanovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
22.02.1938-30.05.1938 Koněv, Ivan Stěpanovič (Komandir korpusa / Командир корпуса)
30.05.1938-06.06.1939 Feklenko, Nikolaj Vladimirovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
06.06.1939-17.07.1939 Žukov, Georgij Konstantinovič (Komandir divizii / Командир дивизии)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.05.1939-17.07.1939 82. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří: Osvoboditel. Život maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva. Brno, Books 1999.
URL : https://www.valka.cz/57-zvlastni-strelecky-sbor-1937-1939-t44635#496666Verze : 2
MOD