Main Menu
User Menu

Orelský vojenský okruh [1938-1941]

Orel Military District / Орловский военный округ

     
Název:
Name:
Orelský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Орловский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
10. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
13.06.1941
Nástupce:
Successor:
Orelský vojenský okruh / 20. armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.07.1938-13.06.1941 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
28.07.1938-13.06.1941 Orel, ? /
Velitel:
Commander:
28.07.1938-05.12.1939 Jefremov, Michail Grigorjevič (sborový velitel)
05.12.1939-04.06.1940 Jefremov, Michail Grigorjevič (armádní velitel 2. stupně)
04.06.1940-11.06.1940 Jefremov, Michail Grigorjevič (generálporučík)
11.06.1940-13.06.1941 Remězov, Fjodor Nikitič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.07.1938-04.11.1939 Kornějev, Andrej Dmitrijevič (plukovník)
04.11.1939-04.06.1940 Kornějev, Andrej Dmitrijevič (brigádní velitel)
04.06.1940-13.06.1941 Kornějev, Andrej Dmitrijevič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
14.03.1941-23.04.1941 211. střelecká divize
14.03.1941-23.04.1941 226. střelecká divize
14.03.1941-DD.06.1941 23. mechanizovaný sbor
14.03.1941-13.06.1941 33. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v ijuně 1941 goda. Novosibirsk, Sibirskij chronograf 2003.
Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskva, Věče 2000.
URL : https://www.valka.cz/Orelsky-vojensky-okruh-1938-1941-t44596#497145Verze : 0
MOD