Main Menu
User Menu

Kalininský vojenský okruh [1938-1940]

Kalinin Military District / Калининский военный округ

     
Název:
Name:
Kalininský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Калининский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.06.1938
Předchůdce:
Predecessor:
2. střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
11.07.1940
Nástupce:
Successor:
Pobaltský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.06.1938-11.07.1940 Lidový komisariát obrany
Dislokace:
Deployed:
28.06.1938-11.07.1940 Kalinin
Velitel:
Commander:
28.06.1938-09.02.1939 Boldin, Ivan Vasiljevič (divisní velitel)
09.02.1939-DD.10.1939 Boldin, Ivan Vasiljevič (sborový velitel)
DD.10.1939-DD.11.1940 Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič (armádní velitel 2. stupně)
DD.11.1939-DD.01.1940
DD.01.1940-04.06.1940 Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič (armádní velitel 2. stupně)
04.06.1940-11.07.1940 Jakovlev, Vsevolod Fjodorovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.06.1938-04.06.1940 Tokarev, Ivan Michajlovič (brigádní velitel)
04.06.1940-11.07.1940 Tokarev, Ivan Michajlovič (generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1938-10.07.1940 2. střelecký sbor

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Struktura i kadry centralnogo apparata NKO SSSR, vojennych okrugov i obščevojskovych armij. Dokuměnty i matěrialy. Moskva, Letnij sad 2005.
Mělťuchov, Michail Ivanovič: Upuščennyj šans Stalina. Moskva, Věče 2000.
URL : https://www.valka.cz/Kalininsky-vojensky-okruh-1938-1940-t44595#497143Verze : 0
MOD