Main Menu
User Menu

13. tankový sbor [1942-1943]

13th Tank Corps / 13-й танковый корпус

     
Název:
Name:
13. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
13-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
09.01.1943
Nástupce:
Successor:
4. gardový mechanizovaný sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.06.1942-22.07.1942 21. armáda
22.07.1942-DD.08.1942 1. tanková armáda
DD.08.1942-DD.10.1942 64. armáda
DD.10.1942-DD.11.1942 Stalingradský vojenský okruh
DD.11.1942-DD.12.1942 57. armáda
DD.12.1942-DD.01.1943 51. armáda
Dislokace:
Deployed:
23.05.1942-09.01.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
23.05.1942-02.07.1942 Šurov, Pjotr Jevdokimovič (Geněral-major / Генерал-майор)
17.07.1942-09.01.1943 Tanasčišin, Trofim Ivanovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
23.05.1942-09.01.1943 Ždanov, Vladimir Ivanovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
30.05.1942-16.06.1942 88. tanková brigáda
DD.07.1942-DD.08.1942 20. motostřelecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://tankfront.ru/ussr/tk/tk13.html
http://goo.gl/9Wx0vZ
URL : https://www.valka.cz/13-tankovy-sbor-1942-1943-t44586#526647Verze : 0
MOD
13. tankový sbor / 13-й танковый корпус [1942-1943]


Velitelství sboru vzniklo 23. května 1942.


Součástí sboru bylo:
velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
6. gardová tanková brigáda,
13. tanková brigáda,
56. tanková brigáda,
65. tanková brigáda,
85. tanková brigáda,
88. tanková brigáda,
133. tanková brigáda,
158. tanková brigáda,
163. tanková brigáda,
166. tanková brigáda,
167. tanková brigáda,
169. tanková brigáda,
254. tanková brigáda,
17. mechanizovaná brigáda (říjen 1942 – leden 1943),
61. mechanizovaná brigáda (říjen 1942 – leden 1943),
62. mechanizovaná brigáda (říjen 1942 – leden 1943),
20. motostřelecká brigáda (květen 1942 – srpen 1942,
38. motostřelecká brigáda (srpen 1942 – říjen 1942),


Veliteli sboru byli:
generálmajor tankového vojska Pjotr Jevdokimovič Šurov (květen 1942 – červenec 1942),
generálmajor tankového vojska Trofim Ivanovič Tanasčišin (červenec 1942 – leden 1943).


Velitelství sboru bylo 9. ledna 1943 přejmenováno na velitelství 4. gardového mechanizovaného sboru [1943-1945].
URL : https://www.valka.cz/13-tankovy-sbor-1942-1943-t44586#175113Verze : 0
MOD