Main Menu
User Menu

17. tankový sbor [1942-1943]

17th Tank Corps / 17-й танковый корпус

     
Název:
Name:
17. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
17-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
03.01.1943
Nástupce:
Successor:
4. gardový tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.06.1942-DD.07.1942 Brjanský front
DD.07.1942-DD.08.1942 60. armáda
DD.08.1942-DD.10.1942 Brjanský front
DD.10.1942-DD.11.1942 Povolžský vojenský okruh
DD.11.1942-DD.12.1942 6. armáda
DD.12.1942-DD.01.1943 1. gardová armáda
Dislokace:
Deployed:
22.06.1942-03.01.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
22.06.1942-01.07.1942 Feklenko, Nikolaj Vladimirovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.07.1942-20.07.1942 Korčagin, Ivan Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
21.07.1942-06.08.1942 Bacharov, Boris Sergejevič (Polkovnik / Полковник)
07.08.1942-03.01.1943 Polubojarov, Pavel Pavlovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
22.06.1942-10.10.1942 Bacharov, Boris Sergejevič (Polkovnik / Полковник)
15.10.1942-03.01.1943 Nagajbakov, Izmail Achmetovič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.07.1942-DD.01.1943 31. motostřelecká brigáda [1942-1943]

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Kantěmirovský tankový sbor
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://tankfront.ru/ussr/tk/tk17.html
https://goo.gl/gRRQDz
URL : https://www.valka.cz/17-tankovy-sbor-1942-1943-t44582#526710Verze : 0
MOD
17. tankový sbor / 17-й танковый корпус [1942-1943]


Velitelství sboru vzniklo 22. června 1942.


Součástí sboru bylo:
velitelství sboru s přímo podřízenými sborovými jednotkami,
66. tanková brigáda,
67. tanková brigáda,
175. tanková brigáda,
31. motostřelecká brigáda,


Veliteli sboru byli:
generálmajor tankového vojska Nikolaj Vladimirovič Feklenko (červen 1942 – červenec 1942),
generálmajor tankového vojska Ivan Pětrovič Korčagin (červenec 1942 – červenec 1942),
plukovník Boris Sergejevič Bacharov (červenec 1942 – srpen 1942),
plukovník, od listopadu 1942 generálmajor tankového vojska Pavěl Pavlovič Polubojarov (srpen 1942 – leden 1943).


Velitelství sboru bylo 3. ledna 1943 přejmenováno na velitelství 4. gardového tankového sboru [1943-1945].
URL : https://www.valka.cz/17-tankovy-sbor-1942-1943-t44582#175109Verze : 0
MOD