Main Menu
User Menu

25. tankový sbor [1942-1945]

25th Tank Corps / 25-й танковый корпус

     
Název:
Name:
25. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
25-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.06.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.07.1945
Nástupce:
Successor:
25. tanková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.06.1942-11.07.1942 Moskevský vojenský okruh
11.07.1942-DD.07.1942 Brjanský front
DD.07.1942-DD.08.1942 60. armáda
DD.08.1942-DD.10.1942 40. armáda
DD.10.1942-DD.11.1942 Voroněžský front
DD.11.1942-DD.12.1942 6. armáda
DD.12.1942-31.03.1943 Jihozápadní front
31.03.1943-13.07.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
13.07.1943-24.07.1943 Západní front
24.07.1943-20.08.1943 11. gardová armáda
20.08.1943-19.11.1943 Hlavní stan nejvyššího velení
19.11.1943-20.12.1943 1. ukrajinský front
20.12.1943-17.04.1944 13. armáda
17.04.1944-25.08.1944 1. ukrajinský front
25.08.1944-DD.10.1944 38. armáda
DD.10.1944-DD.12.1944 1. ukrajinský front
DD.12.1944-09.05.1945 3. gardová armáda
09.05.1945-15.07.1945 4. gardová tanková armáda
Dislokace:
Deployed:
23.06.1942-11.07.1942 Moskva, ? /
11.07.1942-10.06.1945 východoevropské válčiště
10.06.1945-15.07.1945 ?, ?
Velitel:
Commander:
23.06.1942-25.03.1943 Pavlov, Pjotr Petrovič (Geněral-major tankovych vojsk / генерал-майор танковых войск)
25.03.1943-23.05.1943 Vorončenko, Vladimir Parfenovič (plukovník tankového vojska)
23.05.1943-05.10.1944 Anikuškin, Fjodor Georgijevič (Geněral-major tankovych vojsk / генерал-майор танковых войск)
05.10.1944-10.11.1944 Petrovskij, Vladimir Gerasimovič (plukovník tankového vojska)
10.11.1944-27.06.1945 Fominych, Jevgenij Ivanovič (Geněral-major tankovych vojsk / генерал-майор танковых войск)
27.06.1945-15.07.1945 Fominych, Jevgenij Ivanovič (Geněral-lejtěnant tankovych vojsk / генерал-лейтенант танковых войск)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.07.1942-10.06.1945 162. tanková brigáda
13.07.1942-10.06.1945 111. tanková brigáda
13.07.1942-DD.06.1945 175. tanková brigáda
01.05.1943-DD.05.1945 20. motostřelecká brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
DD.06.1945 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
23.06.1942-15.07.1945 VÚ 43070
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk, Charvest 2001.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
Velikaja Otěčestvennaja - komkory. Vojennyj biografičeskij slovar. Red. V. J. Rusanov. T. 2. Moskva, Žukovskij 2006.
URL : https://www.valka.cz/25-tankovy-sbor-1942-1945-t44572#527158Verze : 0
MOD