Main Menu
User Menu

24. tankový sbor [1942-1942]

24th Tank Corps / 24-й танковый корпус

     
Název:
Name:
24. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
24-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
26.12.1942
Nástupce:
Successor:
2. gardový tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.04.1942-20.04.1942 Jižní front
20.04.1942-28.06.1942 Jihozápadní front
28.06.1942-07.07.1942 Brjanský front
07.07.1942-DD.08.1942 6. armáda
DD.08.1942-DD.09.1942 Voroněžský front
DD.09.1942-DD.10.1942 6. armáda
DD.10.1942-DD.12.1942 Hlavní stan nejvyššího velení
DD.12.1942-26.12.1942 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
17.04.1942-20.04.1942 východoevropské válčiště
Velitel:
Commander:
17.04.1942-26.12.1942 Badanov, Vasilij Michajlovič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.04.1942-26.12.1942 Burdějnyj, Alexej Semjonovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.04.1942-06.12.1942 4. gardová tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/24-tankovy-sbor-1942-1942-t44571#517317Verze : 0
MOD