Main Menu
User Menu

23. tankový sbor [1942-1942]

23rd Tank Corps / 23-й танковый корпус

     
Název:
Name:
23. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
23-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.08.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.04.1942-20.06.1942 6. armáda
20.06.1942-15.07.1942 28. armáda
15.07.1942-22.07.1942 Jihozápadní front
22.07.1942-23.07.1942 4. tanková armáda
23.07.1942-27.07.1942 Stalingradský front
27.07.1942-05.08.1942 1. tanková armáda
05.08.1942-11.08.1942 62. armáda
11.08.1942-25.08.1942 Stalingradský front
Dislokace:
Deployed:
17.04.1942-25.08.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
17.04.1942-05.06.1942 Puškin, Jefim Grigorjevič (generálmajor tankového vojska)
05.06.1942-21.07.1942 Chasin, Abram Matvejevič (plukovník)
21.07.1942-25.08.1942 Chasin, Abram Matvejevič (generálmajor tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
17.04.1942-25.08.1942 Volkonskij, Vasilij Tichonovič (plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, Igor Grigorjevič: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk, Charvest 2001.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Krasnaja Armija v pobedach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITGU 2003.
URL : https://www.valka.cz/23-tankovy-sbor-1942-1942-t44570#553928Verze : 2
MOD