Main Menu
User Menu

22. tankový sbor [1942-1942]

22nd Tank Corps / 22-й танковый корпус

     
Název:
Name:
22. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
22-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.09.1942
Nástupce:
Successor:
5. mechanizovaný sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.04.1942-17.04.1942 Jihozápadní front
17.04.1942-23.07.1942 38. armáda
23.07.1942-01.08.1942 Stalingradský front
01.08.1942-DD.08.1942 4. tanková armáda
DD.08.1942-12.09.1942 Stalingradský front
Dislokace:
Deployed:
03.04.1942-12.09.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
03.04.1942-13.05.1942 Šamšin, Alexandr Alexandrovič (Polkovnik / Полковник)
13.05.1942-30.08.1942 Šamšin, Alexandr Alexandrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.08.1942-12.09.1942 Volkov, Michail Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
03.04.1942-15.08.1942 Semeňuk, Michail Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
15.08.1942-12.09.1942 Šapošnikov, Matvej Kuzmič (Polkovnik / Полковник)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
10.04.1942-20.08.1942 36. tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:

URL : https://www.valka.cz/22-tankovy-sbor-1942-1942-t44569#517316Verze : 0
MOD