Main Menu
User Menu

2. tankový sbor [1942-1943]

2nd Tank Corps / 2-й танковый корпус

     
Název:
Name:
2. tankový sbor
Originální název:
Original Name:
2-й танковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.04.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
19.09.1943
Nástupce:
Successor:
8. gardový tankový sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.04.1942-25.05.1942 Brjanský front
25.05.1942-15.07.1942 5. tanková armáda
15.07.1942-22.12.1942 Brjanský front
22.12.1942-19.09.1943 Jihozápadní front
Dislokace:
Deployed:
24.04.1942-19.09.1943 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
15.04.1942-28.05.1942 Lizjukov, Alexandr Iljič (Geněral-major / Генерал-майор)
28.05.1942-09.06.1942 Malcev, Semjon Petrovič (Polkovnik / Полковник)
10.06.1942-01.07.1942 Lazarev, Ivan Gavrilovič (Geněral-major / Генерал-майор)
02.07.1942-13.09.1942 Kravčenko, Andrej Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
14.09.1942-15.10.1942 Chasin, Abram Matvejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
16.10.1942-19.09.1943 Popov, Alexej Fjodorovič (Geněral-lejtěnant / Генерал-лейтенант)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.05.1942-09.06.1942 Limarenko, Pjotr Alexejevič (Polkovnik / Полковник)
09.06.1942-06.02.1943 Malcev, Semjon Petrovič (Polkovnik / Полковник)
22.02.1943-19.09.1943 Košelev, Vasilij Vasiljevič (Geněral-major / Генерал-майор)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
31.03.1942-19.09.1943 26. tanková brigáda
15.04.1942-12.10.1942 27. tanková brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/dv94iC
https://tankfront.ru/ussr/tk/tk02.html
URL : https://www.valka.cz/2-tankovy-sbor-1942-1943-t44554#526183Verze : 0
MOD