Main Menu
User Menu

13. jezdecký sbor [1942-1942]

13th Cavalry Corps / 13-й кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
13. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
13-й кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
28.07.1942
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1942-23.04.1942 Volchovský front
23.04.1942-09.06.1942 Volchovská skupina vojsk
09.06.1942-28.07.1942 Volchovský front
Dislokace:
Deployed:
20.01.1942-28.07.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
20.01.1942-30.06.1942 Gusev, Nikolaj Ivanovič (generálmajor)
30.06.1942-28.07.1941 Trantin, Vasilij Fomič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
URL : https://www.valka.cz/13-jezdecky-sbor-1942-1942-t44494#526813Verze : 3
MOD