Main Menu
User Menu

5. jezdecký sbor [1935-1941]

5th Cavalry Corps / 5-й кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
5. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
5-й кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
14.05.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
25.12.1941
Nástupce:
Successor:
3. gardový jezdecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
14.05.1935-DD.06.1939 Leningradský vojenský okruh
DD.06.1939-DD.09.1939 Jezdecká armádní skupina
DD.09.1939-DD.11.1939 12. armáda
Dislokace:
Deployed:
14.05.1935-DD.06.1939 Pskov
DD.06.1939-DD.09.1939 Proskurov
DD.09.1939-DD.11.1939 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
14.05.1935-DD.11.1935 Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič
DD.11.1935-22.07.1937 Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič (divizní velitel)
22.07.1937-08.02.1938 Vajněrch, Dmitrij Ananěvič (divizní velitel)
08.02.1938-09.06.1938
09.06.1938-DD.07.1938 Gonin, Vasilij Matvejevič (brigádní velitel)
DD.07.1938 26.12.1939 Gonin, Vasilij Matvejevič (divizní velitel)
26.12.1939-DD.06.1940 Gustišev, Dmitrij Ivanovič (divizní velitel)
DD.06.1940-DD.07.1940 Gustišev, Dmitrij Ivanovič (generálmajor)
DD.07.1940-09.12.1940 Rokossovskij, Konstantin Konstantinovič (generálmajor)
09.12.1940-14.03.1941 Karpezo, Ignatij Ivanovič (generálmajor)
14.03.1941-20.11.1941 Kamkov, Fjodor Vasiljevič (generálmajor)
20.11.1941-25.12.1941 Krjučenkin, Vasilij Dmitrijevič (generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Krasnaja Armija v pobědach i poraženijach 1941-1945 gg. Tomsk, ITU 2003.
Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
URL : https://www.valka.cz/5-jezdecky-sbor-1935-1941-t44457#554727Verze : 2
MOD