Main Menu
User Menu

4. jezdecký sbor [1938-1940]

4th Cavalry Corps / 4-й кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
4. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
4-й кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
08.01.1938
Předchůdce:
Predecessor:
1. jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
07.07.1940
Nástupce:
Successor:
8. mechanizovaný sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
08.01.1938-26.07.1938 Kyjevský vojenský okruh
26.07.1938-15.09.1939 Jezdecká armádní skupina
15.09.1939-05.10.1939 Oděská armádní skupina
05.10.1939-20.06.1940 Jezdecká armádní skupina
20.06.1940-07.07.1940 12. armáda
Dislokace:
Deployed:
08.01.1938-15.09.1939 Proskurov, ? /
15.09.1939-14.11.1939 východoevropské válčiště
14.11.1939-20.06.1940 Dorogobyč
20.06.1940-07.07.1940 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
08.01.1938-05.06.1940 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (divizní velitel)
05.06.1940-07.07.1940 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Komandnyj i načalstvujuščij sostav Krasnoj Armii v 1940-1941 gg. Red. V. N. Kuzelenkov. Moskva - Sankt-Petěrburg, Letnij sad 2005.
URL : https://www.valka.cz/4-jezdecky-sbor-1938-1940-t44456#526790Verze : 1
MOD