Main Menu
User Menu

1. jezdecký sbor [1922-1938]

1st Cavalry Corps / 1-й кавалерийский корпус

     
Název:
Name:
1. jezdecký sbor
Originální název:
Original Name:
1-й кавалерийский корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.12.1922
Předchůdce:
Predecessor:
1. jezdecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
08.01.1938
Nástupce:
Successor:
4. jezdecký sbor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
30.12.1922-17.05.1935 Ukrajinský vojenský okruh
17.05.1935-08.01.1938 Kyjevský vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
30.12.1922-06.09.1924 Vinnica, Kasárna /
06.09.1924-15.12.1925 Žmerinka, ?
15.12.1925-08.01.1938 Proskurov, ?

Velitel:
Commander:
30.12.1922-00.06.1924 Primakov, Vitalij Markovič ( )
00.06.1924-00.09.1925 Kaširin, Nikolaj Dmitrijevič ( )
00.09.1925-15.11.1932 Gorodovikov, Oka Ivanovič ( )
15.11.1932-20.11.1935 Děmičov, Michail Afanasjevič ( )
20.11.1935-09.08.1937 Děmičov, Michail Afanasjevič (divizní velitel)
09.08.1937-00.09.1937 ?, ? ( )
00.09.1937-08.01.1938 Rjabyšev, Dmitrij Ivanovič (brigádní velitel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.01.1925-DD.10.1925 Duchanov, Michail Pavlovič ( )
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
DD.12.1932-DD.04.1934 Sokolov, Georgij Iljič ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
30.12.1922-08.01.1938 Jezdecký sbor rudého kozáctva Všeukrajinského výkonného výboru
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Sovětskaja kavalerija. Moskva, Vojenizdat 1984.
URL : https://www.valka.cz/1-jezdecky-sbor-1922-1938-t44452#496952Verze : 4
MOD