Main Menu
User Menu

Mnichovo Hradiště

okr. Mladá Boleslav

     
Název:
Name:
Mnichovo Hradiště
Originální název:
Original Name:
Mnichovo Hradiště
Další názvy:
Other Names:
Hradiště nad Jizerou
Gredis Monachorum
Münchengrätz
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Mladá Boleslav
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°31'17.00"N 14°58'25.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Dneboh
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1279
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/Sv7Gj
URL : https://www.valka.cz/Mnichovo-Hradiste-t44384#491611Verze : 0
MOD
Mnichovo Hradiště
(okr. Mladá Boleslav)


V období 1.republiky sídlo politického a soudního okresu.


Sčítání lidu v roce 1930: 3 990 obyvatel (z toho 3 875 osob národnosti československé a 83 osob národnosti německé)


Posádka byla ustanovena v srpnu 1938.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
prapor Pěšího pluku 2


Posádka byla umístněna v obci Haškov


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Mnichovo-Hradiste-t44384#174543Verze : 0
Klášter kapucínů s kostelem Tří králů a kaplí sv. Anny


Je zde pochován Albrecht z Valdštejna.


Zdroje:
https://www.hrady.cz/index.php?OID=3505
Mnichovo Hradiště - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Mnichovo-Hradiste-t44384#579182Verze : 1
Socha sv. Anny


Originál sochy se nachází v nedalekemém klášteru - v lapidáriu.
Mnichovo Hradiště - Foto vlastní

Foto vlastní
URL : https://www.valka.cz/Mnichovo-Hradiste-t44384#579184Verze : 0