Main Menu
User Menu

Lovinobaňa

okr. Lučenec

     
Název:
Name:
Lovinobaňa
Originální název:
Original Name:
Lovinobaňa
Další názvy:
Other Names:
(1336) Lonia, Loniabania, Lonyabanya, Lovína Banya (1773), Olowená Baňa (1808), Lovinobaňa (1920); maďarsky Lónyabánya.
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Lučenec
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
48°26'18.51"N 19°35'21.97"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1286
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Kostol evanjelický neskoroklasicistický z roku 1863, postavený na mieste gotickom; oltárny obraz od P. M. Bohúňa z roku 1860
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
V roku 1938 po pripojení mesta Lučenec ku Maďarsku sa Lovinobaňa stala sídlom okresu.
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.lovinobana.sk
URL : https://www.valka.cz/Lovinobana-t44336#429293Verze : 0
MOD
Lovinobaňa
(okr. Lučenec)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Lučenec.


Sčítání lidu v roce 1930: 922 obyvatel (z toho 905 osob národnosti československé, 5 osob národnosti maďarské, 1 osoba národnosti německé a 2 osoby národnosti židovské).


Posádka byla ustanovena v lednu 1921. Zrušena v březnu 1921.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
II. prapor Pěšího pluku 35


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Lovinobana-t44336#174471Verze : 0