Main Menu
User Menu

Lúčky

okr. Ružomberok

     
Název:
Name:
Lúčky
Originální název:
Original Name:
Lúčky
Další názvy:
Other Names:
Luchk (1287), Luczky (1469), Lučky (1773); maďarsky Lucski
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
okres Ružomberok
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°07'46.3"N 19°24'07.74"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1287
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
- Kostol rímsko-katolícky klasicistický z rokov 1820-1824 postavený s použitím veže staršieho kostola z roku 1762; maľby J. Hanulu (1907)
- Kúpeľný dom (M. M. Harminc 1943-1948)
- Sgrafito na prístavku kúpeľného parku od R. Dúbravca z roku 1960
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.e-obce.sk ; www.obeclucky.sk
URL : https://www.valka.cz/Lucky-t44330#518584Verze : 0
MOD
Lúčky
(okr. Ružomberok)


V období 1.republiky součást politického a soudního okresu Ružomberok.


Sčítání lidu v roce 1930: 1 602 obyvatel (z toho 1 586 osob národnosti československé, 1 osoba národnosti maďarské, 1 osoba národnosti německé a 3 osoby národnosti židovské).


Posádka byla ustanovena v říjnu 1920. Zrušena v květnu 1922.


Jednotky nebo úřady umístněné v posádce:
Horský prapor I


Zdroj: J.Fidler a V.Sluka, Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006
Recenze knihy
URL : https://www.valka.cz/Lucky-t44330#174462Verze : 0